Kitaplarım

Hipertansiyon Korkulacak Bir Hastalık Değildir

Hipertansiyon Korkulacak Bir Hastalık Değildir

İlk kitabı Kolesterol Gerçeği ile kalp ve damar hastalıklarının önlenebilir olduğuyla ilgili büyük farkındalık oluşturan Prof. Dr. Hüseyin Bozbaş, bu çalışmasında ise ülkemizde ve dünyada son derece yaygın olan hipertansiyon hakkında yüksek farkındalık oluşturmayı amaçlıyor.

Hipertansiyon hakkında bilmeniz gereken en temel bilgiler, doğru bilinen yanlışlar ve en önemlisi hasta hikâyeleriyle bu kitap, bir başvuru kaynağı olmanın yanında hastalar ve hasta yakınları için de önemli bir referans olacak.

“Profesör Bozbaş birlikte çalışmaktan gurur duyduğum bir hekimdir. Değerli eserinde halk dilinde tansiyon yüksekliği diye bilinen hipertansiyonu hem kolay anlaşılır hem de bilimsel olarak anlatmıştır. Bu sayede toplumun tıbbi bilgi dağarcığını da zenginleştirmektedir. Kendisini kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.”– Prof. Dr. Necati Çanakçı, TOBB ETÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi

Kalp Damar Hastalıkları Önlenebilir Mi? Sorular Ve Hasta Hikayeleriyle Kolesterol Gerçeği

Kalp Damar Hastalıkları Önlenebilir Mi? Sorular Ve Hasta Hikayeleriyle Kolesterol Gerçeği

“Profesör Bozbaş kitabında yalnız kolesterolle ilgili bilgi vermekle yetinmiyor. Çağımızın en öldürücü hastalığı olan kalp krizinden nasıl korunabiliriz sorusuna bilimsel verilere dayanarak ayrıntılı bir cevap veriyor. Bu hastalıktan yalnız doktorun çabasıyla korunulamayacağını, hastanın da sorumluluğu paylaşıp bilim dışı söylemlere kulak asmadan, sorunun temel neden ve nasıllarını öğrenip kendi derdine sahip çıkması gerektiğini vurguluyor. Önemli bir ihtiyacı karşılayan, toplum sağlığına katkı sağlayacak bir eser.” - Prof. Dr. E. Murat Tuzcu, Kardiyovasküler Tıp Bölüm Başkanı, Cleveland Clinic, Abu Dhabi.

"Anlattığı konuyu çok iyi bilen, ön cephede savaşan, sahadan bir hekim ve akademisyen tarafından, kalp hastalıkları, risk faktörleri, korunma yöntemleri ile ilgili bilinmesi gereken her şeyin sade, anlaşılabilir bir dille yazıldığı bir kitap bu. Türk okurunun bilgi hazinesini çok zenginleştirecektir." -Prof. Dr. Mehmet Emin Korkmaz, Güven Hastanesi Kardiyoloji Bölüm Başkanı, Ankara.

“Koroner kalp hastalığına neden olduğu bilinen hiperkolesteroleminin tedavisinde olmazsa olmaz yaşam biçimi değişikliğine ek olarak kullanılan ilaç tedavileri ile ilgili medya ve diğer iletişim araçlarında maalesef çok farklı ve kirli diyebileceğimiz bilgiler mevcut. Bunların sonucunda gerçekten ilaç kullanması gereken hasta grubunda ilaçlara karşı bir tedirginlik oluşmakta ve azımsanmayacak bir hasta grubu ilaçlarını kullanmamaktadır. Konu ile yakından ilgili hocamın bu konuda yapılmış bilimsel yayınları temel alarak özellikle herkesin anlayacağı dilden yazdığı bu kitap, bu konu ile ilgili kafa karışıklığını ortadan kaldırmak için okunması gereken çok değerli bir eser olmuş. Ellerine sağlık”. - Prof. Dr. İrem Dinçer, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Ankara.

“Prof. Dr. Hüseyin BOZBAŞ yetkin bilgi birikimi ve tecrübesi ile kaleme aldığı bu son derece aydınlatıcı ve yararlı eserinde bilimsel çalışmaların sonucunda elde edilen kanıtları, tıbbi bilgileri ve hasta deneyimlerini bütün çarpıcılığıyla sunmaktadır. Kan yağları, kolesterol ve damar sertliği hakkında akıllardaki pek çok soruya kapsamlı yanıtları kolay anlaşılabilir bir biçimde gözler önüne seren bu kitap vazgeçilmez bir başvuru kaynağı olacaktır”. -Prof. Dr. Okan Onur Turgut, Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi, Sivas.

Kitabın Satıldığı Adresler

Hipertansiyon Korkulacak Bir Hastalık Değildir D&R'da satışta
D&R

Hipertansiyon Korkulacak Bir Hastalık Değildir adlı kitabım, D&R'da satışa sunulmuştur. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Hipertansiyon Korkulacak Bir Hastalık Değildir idefix'de satışta
İdefix

Hipertansiyon Korkulacak Bir Hastalık Değildir adlı kitabım, İdefix'de satışa sunulmuştur. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kolesterol Gerçeği D&R'da satışta
D&R

Kolesterol Gerçeği adlı kitabım, D&R'da satışa sunulmuştur. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kolesterol Gerçeği Hepsiburada da satışta
Hepsiburada

Kolesterol Gerçeği adlı kitabım, Hepsiburada da satışa sunulmuştur. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kolesterol Gerçeği İdefix'te satışta
İdefix

Kolesterol Gerçeği adlı kitabım, İdefixde satışa sunulmuştur. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kolesterol Gerçeği Pegemde satışta
Pegem.Net

Kolesterol Gerçeği adlı kitabım, Pegem.Net'de satışa sunulmuştur. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kolesterol Gerçeği BKM Kitapta satışta
BKM Kitap

Kolesterol Gerçeği adlı kitabım, BKM Kitapta satışa sunulmuştur. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kolesterol Gerçeği Amazonda satışta
Amazon

Kolesterol Gerçeği adlı kitabım, Amazonda satışa sunulmuştur. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kolesterol Gerçeği Ucuzkitapalda satışta
Ucuzkitapal

Kolesterol Gerçeği adlı kitabım, Ucuzkitapal da satışa sunulmuştur. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.